НЕГА НА ЛИЦЕТО

Нашата кожа содржи извонредни матични клетки, кои ги поправаат штетите предизвикани од надворешни влијанија на кои секојдневно сме изложени (сонце, студ и суша) и ја обновуваат кожата. Токсините од животната средина и стресот, исто така, влијаат на нашиот изглед и го прават нашето лице да изгледа без сјај и збрчкано. Потоа, следува процес на стареење, преку кој се намалува можноста за регенерирање.

DERMA-Line

Благодарение на иновативниот метод на Дерматоид, активните состојки за производите на KABOSHON™ „DERMA-Line“ се оптимално транспортирани во клеточната структура на кожата и се постигнува многу добра дерматолошка толеранција. Последователната елиминација на конвенционалните емулгатори, конзерванси, минерални масла и парфеми ги исполнува најновите дерматолошки побарувања. Конвенционалните емулзиски системи тешко ги задоволуваат потребите на кожатаПреку употреба на супстанции слични на кожата, производите на KABOSHON™ во нивниот природен состав се ориентираат од структурата на кожата.

Комбинира најдобра природна козметика со активни состојки со високи дози за максимални ефекти во областите:

 • Хидратација
 • Подобрување на кожата
 • Против стареење

Нашите производи се произведуваат под најстрога контрола и се:

 • без конвенционални емулгатори,
 • без минерални масла и силикони,
 • без бои,
 • и направени без состојки од животинско потекло.

Cell Re-Activater Cream (Low Lipid) – 50 мл

Cell Protection Cream (Medium Lipid) – 50 мл

Cell Repair Cream (High Lipid) – 50 мл

Skin Moisturizing Serum – 30 мл

Hyaluron Filler – 15 мл

Wrinkel Filler – 15 мл

Cleansing Gel – 150 мл

Cleansing Tonic – 150 мл

NATURA-Line

Секој што ќе стапи во контакт со нашите производи треба да ја чувствува хармонијата со природата. За да го направите ова, ние се фокусираме на хармонијата меѓу луѓето и природата во текот на целиот процес на производство. При купувањето, како и во производите што ги произведуваме, ние обрнуваме внимание на принципот на одржливост.

Искусете ги богатствата на нашата земја и пронајдете во нашите производи докажани супстанции за нега од целиот свет.
Овие состојки често имаат вековна историја и биле тестирани и рафинирани за многу генерации. Производите од Kaboshon™ „NATURA-Line“се рачно изработени и се со најдобар квалитет.

Дневен крем – 50 мл

Ноќен крем – 50 мл

Cleansing Gel – 125 мл

Cleansing Tonic – 125 мл

Shampoo – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

Showergel – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

Bodylotion – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

Körperöl – Jojoba – 125 мл

 • Cell Re-Activater Cream (Low Lipid) – 50 мл

  Овој крем има мала концентрација на хранливи масла и восоци и затоа е особено погоден за мрсна и чувствителна кожа.

  Состојки:
  Aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, hydrogenated phosphatidylcholine, pentylene glycol, squalane, butyrospermum parkii butter, caprylyl glycol, decylene glycol, sodium hyaluronate, sodium carbomer, ceramide np

 • Cell Protection Cream (Medium Lipid) – 50 мл

  Овој крем има мала концентрација на хранливи масла и восоци и затоа е особено погоден за мрсна и чувствителна кожа.

  Состојки:
  Aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, hydrogenated phosphatidylcholine, pentylene glycol, squalane, butyrospermum parkii butter, caprylyl glycol, decylene glycol, sodium hyaluronate, sodium carbomer, ceramide np

 • Cell Repair Cream (High Lipid) – 50 мл

  Овој крем има голема концентрација на хранливи масла и восоци и затоа е особено погоден за сува и осетлива кожа.

  Состојки:
  Sheabutter, squalan, ceramide


 • Skin Moisturizing Serum – 30 мл

  Овој серум обезбедува на кожата интензивна влажност. Активната состојка кофеинот ја активира функцијата на клетките. Еластичноста на кожата е значително зголемена. Активните состојки со средно дозирање го прават идеален за секојдневна употреба.

  Состојки:
  Aqua, alcohol denat., pentylene glycol, glycerin, cellulose gum, microcrystalline cellulose, sorbitol, caffeine, caprylic/capric triglyceride, sodium hyaluronate

 • Hyaluron Filler – 15 мл

  Овој серум обезбедува на кожата интензивна влажност. Активната состојка кофеинот ја активира функцијата на клетките. Еластичноста на кожата е значително зголемена. Активните состојки со средно дозирање го прават идеален за секојдневна употреба.

  Состојки:
  Aqua, alcohol denat., pentylene glycol, glycerin, cellulose gum, microcrystalline cellulose, sorbitol, caffeine, caprylic/capric triglyceride, sodium hyaluronate

 • Wrinkel Filler – 15 мл

  Со високо концентрирани активни состојки, ја намалува длабочината на брчките и интензивно ја поддржува регенерацијата на клетките.

  Состојки:
  Aqua, alcohol denat., caprylic/capric triglyceride, carbomer, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, ubiquinone, tocopherol, sodium hydroxide, disodium edta, helianthus annuus seed oil

 • Cleansing Gel – 150 мл

  Овој гел за чистење е благ гел, за чистење за сите типови кожа, но особено погоден за чувствителна кожа. Нежно ги чисти остатоците од шминка и честичките од нечистотија од кожата.

  Состојки:
  Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, glycerin, phenylpropanol, sodium chloride, glyceryl oleate, panthenol, 1,2-hexanediol, sodium sulfate, urea, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, citric acid, sodium benzoate, chamomilla recutita flower extract, potassium sorbate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate

 • Cleansing Tonic – 150 мл

  Овој тоник за чистење нежно ги отстранува флеките и има антибактериско дејство. Воспалителните реакции на кожата се намалуваат.

  Состојки:
  Aqua, alcohol denat., glycerin, pentylene glycol, panthenol, urea, sodium phytate, aloe barbadensis leaf juice powder, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, alcohol, potassium sorbate, sodium benzoate

 • Дневен крем – 50 мл

  Овој крем за нега и дава на вашата кожа вредна влажност.

  Состојки:
  Citronellolchamomilla recutita (matricaria) flower extract, xanthan gum, parfum, sodium phytate, alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, glyceryl oleate citrate, sorbitol, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium hyaluronate, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, aqua, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, butyrospermum parkii (shea) butter, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl alcohol,

 • Ноќен крем – 50 мл

  Овој крем за нега и дава на вашата кожа интензивна влажност.

  Состојки:
  Aqua, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, glycerin, cera alba, polyglyceryl-3 polyricinoleate, magnesium sulfate, tocopheryl acetate, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium hyaluronate, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, magnesium stearate, parfum, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, dehydroacetic acid, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Cleansing Gel – 125 мл

  Овој гел за чистење ја чисти кожата темелно без да се исуши.
  Нечистите честички и вишокот маснотии нежно се отстрануваат.
  Комбинацијата на вредни билни екстракти има нормализиран ефект врз производството на себум и ја чисти кожата.
  Воспалителните реакции на кожата се намалуваат и на вашата кожа се враќа сјајот и станува почиста и посвежа.

  Состојки:
  Aqua, glycerin, coco-glucoside, decyl glucoside, xanthan gum, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium lauroyl glutamate, parfum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Cleansing Tonic – 125 мл

  Овој благ тоник нежно ги отстранува флеките и има антибактериско дејство.
  Комбинацијата на вредни билни екстракти има нормализиран ефект врз производството на себум и ја чисти кожата.
  Воспалителните реакции на кожата се намалуваат и на вашата кожа се враќа сјајот и станува почиста и посвежа.

  Состојки:
  Aqua, glycerin, polyglyceryl-10 laurate, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, citric acid, bisabolol, sodium phytate, sodium benzoate, potassium sorbate, limonene, linalool, geraniol, citronellol, alcohol

 • Shampoo – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

  Секојдневна природна нега на коса.
  Доживејте нежно и темелно миење на косата со благи природни супстанции.
  Свежиот мирис на природни есенцијални масла ги разгалува вашите сетила.
  Косата е зајакната и му се дава свилен природен сјај.

  Состојки:
  Aqua, coco-glucoside, glycerin, decyl glucoside, xanthan gum, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, citric acid, sodium lauroyl glutamate, tocopheryl acetate, sodium benzoate, potassium sorbate, limonene, linalool

 • Showergel – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

  Овој гел за чистење ја чисти кожата темелно без да се исуши.
  Нечистите честички и вишокот маснотии нежно се отстрануваат.
  Комбинацијата на вредни билни екстракти има нормализиран ефект врз производството на себум и ја чисти кожата. Воспалителните реакции на кожата се намалуваат и вашата кожа е почиста и посвежа.

  Состојки:
  Aqua, glycerin, coco-glucoside, decyl glucoside, xanthan gum, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium lauroyl glutamate, parfum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Bodylotion – Aloe Vera & Vitamin E – 200 мл

  Природна и нежна грижа за вашата кожа. Најквалитетното масло од јојоба во комбинација со екстрактот од алое вера од избрани жетви ќе ја разгали вашата кожа и ќе ви даде вредна влажност. Вашата кожа станува мека и мазна. За природно здрава кожа.

  Состојки:
  Aqua, glycerin, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate, butyrospermum parkii (shea) butter, cetearyl alcohol, glyceryl stearate citrate, sodium stearoyl lactylate, tocopheryl acetate, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, xanthan gum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Körperöl – Jojoba – 125 мл

  Маслото од јојоба се добива од ореви од грмушката од јојоба. Маслото лесно се апсорбира во кожата и дава фин, мазен изглед. Вашата кожа станува мека и мазна. Можете да го користите уредно или како основа на вашите сопствени мешавини од масло.

  Состојки:
  Simmondsia chinensis seed oil, tocopherol, helianthus annuus seed oil