MIRËMBAJTJA E FYTYRËS

Lëkura jonë përmban qeliza të shkëlqyeshme amë, të cilat i përmirësojnë dëmet e shkaktuara nga ndikimi i jashtëm, në të cilin ne për çdo ditë jemi të eksponuar (diellit, të ftohtit dhe thatësirës) dhe e ripërtërijnë lëkurën. Toksinat nga mjedisi jetësor dhe stresi, gjithashtu, ndikojnë në pamjen tonë dhe e bëjnë fytyrën tonë të duket pa shkëlqim dhe me rrudha. Mandej vijon procesi i plakjes, përmes të cilit zvogëlohet mundësia për rigjenerim.

DERMA-Line

Duke iu falënderuar metodës inovuese të Dermatoidit, përbërjet aktive për prodhimet e KABOSHON „DERMA-Line” në mënyrë optimale janë transportuar në strukturën qelizore të lëkurës dhe arrihet tolerancë shumë e mirë dermatologjike. Eliminimi i pandërprerë i emulgatorëve konvencional, konzervanseve, vajrave minerale dhe parfumeve i plotëson kërkesat më të reja dermatologjike. Sistemet emulzive konvencionale vështirë i përmbushin nevojat e lëkurës. Përmes përdorimit të substancave të ngjashme me lëkurën, prodhimet e KABOSHON në përbërjen e vet natyrore orientohen nga struktura e lëkurës. KABOSHON „DERMA-Line“ paraqet kozmetikë rregulluese me kualitet të lartë.

Kombinon kozmetikë më të mirë natyrore me përbërje aktive me doza të larta për efekte maksimale në fushat:

 • Hidratimi
 • Tekstura
 • Kundër plakjes

Prodhimet tona prodhohen nën kontrollin më të ashpër dhe janë:

 • pa emulgator konvencional
 • pa vajra minerale dhe silikone
 • pa ngjyra
 • të përgatitura pa përzierje me prejardhje shtazore.

Cell Re-Activater Cream (Low Lipid) – 50ml

Cell Protection Cream (Medium Lipid) – 50ml

Cell Repair Cream (High Lipid) – 50ml

Skin Moisturizing Serum – 30ml

Hyaluron Filler – 15ml

Wrinkel Filler – 15ml

Cleansing Gel – 150ml

Cleansing Tonic – 150ml

NATURA-Line

Secili që do të kontaktojë me prodhimet tona duhet ta ndjejë harmoninë me natyrën. Ne fokusohemi në harmoninë midis njerëzve dhe natyrës gjatë tërë procesit të prodhimit. Gjatë blerjes, si edhe në prodhimtarinë që prodhon për neve, ne i kushtojmë vëmendjen parimit të cilësisë.

Shijoni pasuritë e vendit tonë dhe gjeni në prodhimet tona substanca të dëshmuara për përkujdesje nga mbar bota.
Këto përbërje shpesh kanë histori shekullore dhe janë testuar dhe rafinuar për shumë gjenerata. Prodhimet Kaboshon™ “NATURA-Line” janë përpunuar në dorë dhe janë me cilësi më të mirë.

Krem ditor – 50ml

Krem nate – 50ml

Cleansing Gel – 125ml

Cleansing Tonic – 125ml

Shampoo – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

Showergel – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

Bodylotion – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

Körperöl – Jojoba – 125ml

 • Cell Re-Activater Cream (Low Lipid) – 50ml

  Ky krem ka shkallë të vogël të vajrave ushqyese dhe të dyllit dhe prandaj është i qëlluar për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.

  Përbërësit:
  Aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, hydrogenated phosphatidylcholine, pentylene glycol, squalane, butyrospermum parkii butter, caprylyl glycol, decylene glycol, sodium hyaluronate, sodium carbomer, ceramide np

 • Cell Protection Cream (Medium Lipid) – 50ml

  Ky krem ka koncentrim të vogël të yndyrave ushqyese dhe dyllit dhe prandaj posaçërisht është i qëlluar për lëkurë të yndyrshme  dhe të ndjeshme.

  Përbërësit:
  Aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, hydrogenated phosphatidylcholine, pentylene glycol, squalane, butyrospermum parkii butter, caprylyl glycol, decylene glycol, sodium hyaluronate, sodium carbomer, ceramide np

 • Cell Repair Cream (High Lipid) – 50ml

  Ky krem ka koncentrim të madh të yndyrave ushqyese dhe dyllit dhe prandaj është i qëlluar  për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme.

  Përbërësit:
  Sheabutter, squalan, ceramide


 • Skin Moisturizing Serum – 30ml

  Ky serum i siguron lëkurës lagështi intensive. Përbërja aktive kofeina e aktivizon funksionin e qelizave. Dukshëm e rrit elasticitetin e lëkurës. Përbërjet aktive me dozimin mesatar e bëjnë ideal për përdorim të përditshëm.

  Përbërësit:
  Aqua, alcohol denat., pentylene glycol, glycerin, cellulose gum, microcrystalline cellulose, sorbitol, caffeine, caprylic/capric triglyceride, sodium hyaluronate

 • Hyaluron Filler – 15ml

  Ky serum i siguron lëkurës lagështi intensive. Përbërja aktive e kafeinës e aktivizon funksionin e qelizave. Dukshëm e rrit elasticitetin e lëkurës. Përbërjet aktive me dozimin mesatar e bëjnë ideal për përdorim të përditshëm.

  Përbërësit:
  Aqua, alcohol denat., pentylene glycol, glycerin, cellulose gum, microcrystalline cellulose, sorbitol, caffeine, caprylic/capric triglyceride, sodium hyaluronate

 • Wrinkel Filler – 15ml

  Me përbërje aktive me koncentrim të lartë, e zvogëlon thellësinë e rrudhave dhe në mënyrë intensive e mbështet regjenerimin e qelizave.

  Përbërësit:
  Aqua, alcohol denat., caprylic/capric triglyceride, carbomer, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, ubiquinone, tocopherol, sodium hydroxide, disodium edta, helianthus annuus seed oil

 • Cleansing Gel – 150ml

  Ky gel për pastrim është gel i butë, për pastrimin e të gjitha llojeve të lëkurës, e posaçërisht i qëlluar për lëkurë të ndjeshme. Në mënyrë të ndjeshme i pastron mbetjet nga stolisjet dhe pjesëzat nga papastërtia e lëkurës.

  Përbërësit:
  Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, glycerin, phenylpropanol, sodium chloride, glyceryl oleate, panthenol, 1,2-hexanediol, sodium sulfate, urea, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, citric acid, sodium benzoate, chamomilla recutita flower extract, potassium sorbate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate

 • Cleansing Tonic – 150ml

  Ky tonik për pastrim, në mënyrë të butë i pastron shenjat dhe ka veprim kundër bakterial. Reagimet ndezëse të lëkurës zvogëlohen.

  Përbërësit:
  Aqua, alcohol denat., glycerin, pentylene glycol, panthenol, urea, sodium phytate, aloe barbadensis leaf juice powder, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, alcohol, potassium sorbate, sodium benzoate.

 • Krem ditor – 50ml

  Ky krem për përkujdesje i jep lëkurës së juaj lagështi të vlefshme.

  Përbërësit:
  Citronellolchamomilla recutita (matricaria) flower extract, xanthan gum, parfum, sodium phytate, alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, glyceryl oleate citrate, sorbitol, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium hyaluronate, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, aqua, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, butyrospermum parkii (shea) butter, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl alcohol,

 • Krem nate – 50ml

  Ky krem për përkujdesje i jep lëkurës së juaj lagështi intensive.

  Përbërësit:
  Aqua, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, glycerin, cera alba, polyglyceryl-3 polyricinoleate, magnesium sulfate, tocopheryl acetate, calendula officinalis flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium hyaluronate, tocopherol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, magnesium stearate, parfum, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, dehydroacetic acid, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Cleansing Gel – 125ml

  Ky gel për pastrim e pastron lëkurën rrënjësisht pa u tharë.
  Pjesëzat e papastërta dhe yndyrërat e tepërta në mënyrë të butë menjanohen.
  Kombinimi i ekstrakteve të vlefshme bimore kanë efektin e normalizimit ndaj prodhimit të sebumit dhe e pastron lëkurën.
  Reagimet ndezëse të lëkurës zvogëlohen dhe në lëkurën e juaj kthehet shkëlqimi dhe bëhet më e pastër dhe më e freskët.

  Përbërësit:
  Aqua, glycerin, coco-glucoside, decyl glucoside, xanthan gum, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium lauroyl glutamate, parfum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Cleansing Tonic – 125ml

  Ky tonik i butë në mënyrë të lehtë i mënjanon shenjat dhe ka veprim antibakterial.
  Kombinimi i ekstrakteve të vlefshme bimore ka efekt të normalizuar ndaj prodhimit të sebumit dhe e pastron lëkurën.
  Reagimet ndezëse të lëkurës zvogëlohen edhe në lëkurën e juaj kthehet shkëlqimi dhe bëhet më e pastër dhe më e freskët.

  Përbërësit:
  Aqua, glycerin, polyglyceryl-10 laurate, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, citric acid, bisabolol, sodium phytate, sodium benzoate, potassium sorbate, limonene, linalool, geraniol, citronellol, alcohol

 • Shampoo – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

  Përkujdesja e përditshme natyrore e flokëve.
  Përjetoni pastrimin e butë dhe rrënjësor të pastrimit të flokëve me substanca të buta natyrore.
  Aroma e freskët e vajrave esenciale natyrore i nxit ndjenjat e juve.
  Flokët janë përforcuar dhe i jepet shkëlqim natyror të mëndafshit.

  Përbërësit:
  Aqua, coco-glucoside, glycerin, decyl glucoside, xanthan gum, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, citric acid, sodium lauroyl glutamate, tocopheryl acetate, sodium benzoate, potassium sorbate, limonene, linalool

 • Showergel – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

  Ky gel për pastrim e pastron lëkurën rrënjësisht pa u tharë.
  Pjesëzat e papastra dhe yndyrat e tepërta lehtë menjanohen..
  Kombinimi i ekstrakteve të vlefshme bimore ka efekt normalizues ndaj prodhimit të sebumit dhe e pastron lëkurën.
  Reagimet ndezëse të lëkurës zvogëlohen dhe lëkura e juaj është më e pastër dhe më e freskët.

  Përbërësit:
  Aqua, glycerin, coco-glucoside, decyl glucoside, xanthan gum, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, aloe barbadensis leaf juice powder, sodium lauroyl glutamate, parfum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Bodylotion – Aloe Vera & Vitamin E – 200ml

  Kujdesi natyror dhe i butë i lëkurës së juaj.
  Vaji më cilësor nga jojoba në kombinim me ekstraktin nga aloe vera nga vjeljet e zgjedhura do ta zbusë lëkurën tuaj dhe do t’i jep lagështi të vlefshme.
  Lëkura e juaj bëhet e butë dhe e lëmuar.
  Për lëkurë të shëndoshë natyrore.

  Përbërësit:
  Aqua, glycerin, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate, butyrospermum parkii (shea) butter, cetearyl alcohol, glyceryl stearate citrate, sodium stearoyl lactylate, tocopheryl acetate, aloe barbadensis leaf juice powder, parfum, xanthan gum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, limonene, linalool, geraniol, citronellol

 • Körperöl – Jojoba – 125ml

  Vaji nga jojoba fitohet prej arrave nga ferrat e jojovës.
  Vaji lehtë absorbohet në lëkurë dhe jep pamje të mirë, dhe të lemueshme.
  Lëkura e juaj bëhet e butë dhe e lëmuar.
  Mundeni ta përdorni në mënyrë të drejtë ose si bazë të përzierjeve të juaja nga vaji.

  Përbërësit:
  Simmondsia chinensis seed oil, tocopherol, helianthus annuus seed oil